Ņemot vērā situāciju valstī un pasaulē, šajā mācību gadā Daugavpilī par vienu no galvenajām prioritātēm bija izvirzīta skolēnu un pedagogu epidemioloģiskā drošība. Šobrīd vairums klašu mācās attālināti un mācību process ir kardināli mainījies. Tomēr, lai brīdī, kad bērni varēs atgriezties skolās, viņi būtu maksimāli pasargāti no saslimšanas riskiem, pilsētas izglītības iestādēs uzstāda tā saucamās “termokameras” jeb “termovīzorus”– iekārtas, kas palīdz attālināti noteikt cilvēkus ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru un tādējādi mazināt infekcijas izplatīšanās iespējas.
Kameras uzstādītas, lai, atsākoties mācībām klātienē, mazinātu saslimšanas riskus.
Kā liecina informācija Daugavpils domes mājas lapā:
Kopā 19 Daugavpils skolās būs uzstādītas 34 ķermeņa temperatūras monitoringa kameras. Šobrīd darbi ir izpildīti uz 95%. Visām kamerām jābūt uzstādītām līdz nedēļas beigām, pēc tam sāksies to testēšana un pielāgošana, lai 25.janvārī, kad daļa bērnu atsāks mācības klātienē, iekārtas būtu pilnīgā tehniskā gatavībā.
Kameras ir izvietotas iekštelpās uzreiz pie ieejas mācību iestādē – vietā, kura maksimāli pārklāj ienākošo cilvēku plūsmu. Ķermeņa temperatūras mērījumi ir ar 0.5 grādu precizitāti vismaz 20 objektiem vienlaicīgi.
Iekārtu daudzums skolā ir atkarīgs no ieejas durvju skaita (Daugavpils Valsts Ģimnāzijā ir vislielākais skaits- 4 kameras, pārējās – 3 un mazāk).
Līguma izpildi veic AS “G4S Latvia”, kas iepirkuma rezultātā piedāvāja viszemāko cenu. Kopējā līguma summa par visiem darbiem ir 76,580.24 EUR ar PVN. Viena kamera kopā ar uzstādīšanu izmaksāja 2252 EUR. Uz visiem darbiem un kamerām ir 36 mēnešu garantija.
G4S – “Ir patīkami, ka darbs, kuru darām dod reālu labumu sabiedrībai!”
“Ir patīkami, ka darbs, kuru darām dod reālu labumu sabiedrībai! Termo kameras covid-19 izpildījumā drīz jau svinēs savu pirmo gadskārtu kā tās kļuva par trendu! Prieks, ka aizvien vairāk uzņēmumi un iestādes aprīko savas telpas ar šīm iekārtām.” Atzīst Jānis Ābele, AS “G4S Latvia” valdes loceklis.
“Būtiski, ka šis ir aktuāli šodien, bet būs aktuāli arī pēc covid-19 pandēmijas, jo citas slimības neviens nav atcēlis. Piemēram, cilvēks ar gripu atnāk uz atvērtā tipa ofisu un aplipina pārējos kolēģus, vai arī galvenā grāmatvede nododot gada pārskatu, pati nezinot, nāk uz darbu ar augstu temperatūru un tajā brīdī krītas koncentrācija, rodas kļūdas, pieaug darba drošības riski.”