Ventspils ir viens no Latvijas plaukstošajiem kultūras centriem, labi pazīstams ar saviem mūzikas festivāliem, klasiskajiem koncertiem un ikgadējiem kultūras un atpūtas pasākumiem. Pirms pandēmijas laikos koncertzāle un tās brīvdabas amfiteātris rīko muzikālus pasākumus un sezonas festivālus, kuros ar regulārām izrādēm uzstājas nacionālie un starptautiskie koncertmūziķi. Ēkā atrodas arī Ventspils Mūzikas skola, Bērnu mūzikas skola un Mūzikas bibliotēka.
Kopš COVID-19 pandēmijas, kas sākās 2020. gadā, koncertzāle un visas tās telpas sabiedrībai lielākoties ir slēgtas. G4S Latvia ir strādājis ar koncertzāles īpašnieku, lai izveidotu inteliģentu, veiktspējīgu un lielā mērā attālinātu drošības sistēmu, lai aizsargātu šo kultūras dārgumu.
Iespaidīga, moderna ēka
“Mēs izveidojām risinājumu, kas atbilda koncertzāles vajadzībām nodrošināt drošību jebkuros apstākļos. Responsīva sistēma, kas varētu ātri noteikt potenciālos draudus ēkai, uz ko mūsu komanda varētu droši un laikus reaģēt”, sacīja Aleksandrs Šnevels, G4S Latvia tehnoloģisko risinājumu departamenta direktors.
Koncertzāle, kuras dizaina autors ir godalgotais Vācijas arhitektūras uzņēmums Haascookzemmrich Studio 2050, ir iespaidīga, moderna ēka; tajā ietilpst 600 sēdvietu ietilpīga akustiskā koncertzāle, otra mazākā zāle, ierakstu studija un kafejnīca, kā arī āra amfiteātris, kurā atrodas 1000 skatītāju vietas.
Koncertzāle ir lepna divu unikālu mūzikas instrumentu mājvieta – pasaulē lielākās vertikālās flīģeļa klavieres, ko radījis Latvijā dzimušais klavieru meistars Dāvids Kļaviņš, un pasaules klases akustiskās ērģeles, ko darinājis vācu mūzikas instrumentu speciālists Johanness Klais Orgelbau.
AI vadīta analītika
Kompānija G4S ir izstrādājusi drošības risinājumu, kurā apvienotas ēkas ārpusē esošās kameras, papildu serveris uz vietas, kā arī mākslīgā intelekta vadīta analītika. Ja tiek konstatēta cilvēku kustība, G4S operatīvās vadības centrā (OVC) tiek raidīts trauksmes signāls.
G4S OVC operators pēc tam nosaka vai pastāv vai nepastāv draudi, pārbaudot trauksmes signālu un pārskatot video fragmentus. Vajadzības gadījumā operators nosūtīs mobilo brigādi, lai pārbaudītu trauksmes signālu un reaģētu uz draudiem. Telpās ir uzstādīti kustības detektori, un, ja ēkā iekļūst nepiederoša persona, operatīvās vadības centrā tiek iedarbināts trauksmes signāls.
Analītika draudu noteikšanai
“Mūsu risinājums var noteikt atšķirību starp cilvēku vai dzīvnieku, starp garāmgājēju un kādu, kurš vai nu gatavojas nodarīt kaitējumu ēkas ārienei, vai ielauzties, un mums ir vairāki veidi, kā mēs varam uz to reaģēt atkarībā no katras situācijas,” sacīja Aleksandrs.
“Mūsu sistēma var arī pateikt, vai kāds mēģina ar grafiti palīdzību degradēt ēku, un šādā situācijā ir iespējams attāli ieslēgt skaļruņu sistēmu, lai brīdinātu vainīgos, un panāktu, ka tie pārtrauc savas darbības,” sacīja Aleksandrs. «Nav efektīvi, ja koncertzālē 24/7 ir drošības speciālists, kamēr tā ir slēgta. Mūsu projektētā sistēma nodrošina pilnīgu ēkas redzamību, un mēs varam ātri reaģēt neatkarīgi no tā, vai esam uz vietas vai attālināti.”