Šis ir digitālās revolūcijas laikmets, un līdz ar to rodas desmitiem jaunu drošības apdraudējumu. Katrai viedierīcei, sākot ar mūsu viedtālruņiem un beidzot ar mūsu drošības kamerām, ir nepieciešama sava veida aizsardzība pret ārēju, fizisku uzlaušanu. Tomēr kā mēs varam nodrošināt savu ierīču, darba vietu u. c. drošību? Viena no šādām drošības metodēm ir biometriskā drošība, jo tā ir gan efektīva, gan šķietami nevainojama. Tā piedāvā papildu drošības līmeni uzņēmumiem un personiskajām drošības sistēmām. Biometriskās drošības sistēmas ģenerē unikālus identifikatorus, kuru pamatā ir jūsu bioloģija un uzvedība, tāpēc tās ir ārkārtīgi grūti uzlauzt.
Biometriskā drošība jau sen ir ikdiena
Tomēr biometriskajai drošībai ir ierobežojumi, un, lai atrisinātu šo problēmu, daudzi lieli uzņēmumi ir ieviesuši modernas biometriskās metodes, piemēram, asinsvadu atpazīšanas tehnoloģiju (VRT), ko dēvē arī par vēnu rakstu autentifikāciju (VPA), lai aizsargātu savu darbavietu un personīgo telpu.
Vairākas asinsvadu atpazīšanas tehnoloģijas (VRT) priekšrocības ir šādas:
Lielāka drošība un privātums
Izmantojot tradicionālās biometriskās tehnoloģijas, piemēram, sejas skeneri, jūsu ķermeņa daļas ir redzamas sabiedrībai. Šī neaizsargātība ļauj sarežģītiem hakeru rīkiem apiet biometrisko drošību, izveidojot jūsu fizisko (pirkstu nospiedumu un sejas zīmējumu) datu punktu dublikātu. Lai gan šādu datu iegūšana un izmantošana nav vienkārša, drošības pārkāpuma iespējamību var mazināt, izmantojot asinsvadu atpazīšanas tehnoloģiju (VRT). VRT analizē un apkopo jūsu roku vēnu zīmējumu, lai izveidotu autentisku identitāti, kuru ir daudz grūtāk nozagt un atveidot. Turklāt šī tehnoloģija nosaka dzīvu asins plūsmu jūsu vēnās. Rezultātā, pat ja kādam ir piekļuve jūsu vēnu struktūrai, viņš nevar to izmantot.
Precīza skenēšana
Lai gan asinsvadu atpazīšanas tehnoloģijas (VRT) skeneri uztver ievērojami lielāku visas rokas virsmas laukumu (ne tikai plaukstas vai pirkstu vēnas), nolasot visu roku, tie iegūst ievērojamu datu punktu skaitu. Pateicoties šai īpašībai, kļūdu un noraidīšanas gadījumu skaits ir ievērojami mazāks, salīdzinot ar parasto biometrijas metodi (piemēram, pirkstu nospiedumu, balss, plaukstas un sejas atpazīšanas tehnoloģiju).
Ilgtermiņa stabilitāte
Jūsu vēnu struktūra ir relatīvi nemainīga visu mūžu. Tas stiprina VRT tehnoloģijas uzticamību laika gaitā. Izmantojot citus biometriskos datus, piemēram, pirkstu nospiedumus vai acis, tāda neliela mata izmēra rēta var izraisīt lietotāja autentifikācijas atteikumu. Tomēr, tā kā VRT reģistrē zemādas vēnu anatomiju, ir ļoti reti, ka reģistrētajiem lietotājiem būtu atkārtoti jāreģistrē Biometrija.
Bezkontakta biometriskais risinājums
Ņemot vērā, ka globālā COVID-19 pandēmija joprojām nav mazinājusies, bezkontakta biometriskā risinājuma nepieciešamība ir neizbēgama. Pateicoties tam, ka asinsvadu atpazīšanas tehnoloģija izmanto nevainojamu un neinvazīvu lasītāju, lai skenētu vēnu struktūru, lietotājam ir tikai jāuzliek plauksta virs skenēšanas iekārtas, bez nepieciešamības to skart. Tas ir īpaši izdevīgi vidēs, kur daudziem cilvēkiem ir jādalās vienā ierīcē, piemēram, slimnīcās, kopīgās darbavietās un sporta zālēs.
Augsta efektivitāte, zemas pieskaitāmās izmaksas
Asinsvadu atpazīšanas tehnoloģijai (VRT) ir visātrākais apstrādes laiks no visiem biometriskās autentifikācijas mehānismiem, un to neietekmē netīrumi, mitrums vai rētas uz rokas. Turklāt tā samazina laiku un pūles, kas nepieciešamas a) darbiniekiem, lai ieietu vai izietu no telpas manuāli, un b) vadītājiem, lai apstiprinātu darba laika uzskaites datus.
Daudzi pielietojumi
Asinsvadu atpazīšanas tehnoloģiju var izmantot, lai aizstātu lielāko daļu jau esošo biometrisko sistēmu dažādās nozarēs. Turklāt tā spēj salīdzināt lietotāja asinsvadu modeļus ar personiski identificējamu informāciju vai milzīgu datubāzi. VRT tehnoloģiju var efektīvi izmantot daudzās svarīgās jomās, piemēram, bankās, birojos, medicīnas iestādēs, rūpnīcās un noliktavās.
Asinsvadu atpazīšanas tehnoloģija (vēnu tehnoloģija)
Lai gan asinsvadu atpazīšanas tehnoloģija (vēnu tehnoloģija) tiek uzskatīta par visplašāko biometrisko tehnoloģiju mūsdienās, tai ir daži ierobežojumi. VRT ir salīdzinoši jauna tehnoloģija, kurai nepieciešamas sarežģītas datu vākšanas ierīces. Turklāt tai nepieciešama daudz modernāka konstrukcija nekā sejas/pirkstu atpazīšanas skeneriem, kas rada lielākas ražošanas un izgatavošanas izmaksas.
Saprotams, ka biometriskās drošības sistēmas ir nākotnes ceļš drošai autorizācijai uzņēmumos, rūpnīcās, veselības aprūpes iestādēs un dzīvesvietās un ka asinsvadu atpazīšanas tehnoloģija (VRT) paaugstina efektivitātes un drošības standartus.
Lai gan ar to saistītās augstās izmaksas rada būtiskus šķēršļus, kas kavē tās ieviešanu daudziem uzņēmumiem, iestādēm un individuāliem lietotājiem, nākotnes biometrisko tehnoloģiju tendences liecina, ka VRT tiks izmantots kā drošības standarts medicīnā, banku nozarē un dažādās citās nozarēs, kurās nepieciešama personas identifikācija.
Un, ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstības tempu pasaulē, nebūtu pārsteidzoši, ja tuvāko gadu laikā jūs varētu skenēt savu roku, lai iekļūtu vietējā sporta zālē.