Vairāki Apvienotās Karalistes politiķi un likumdevēji ir atbalstījuši kampaņu, kuras mērķis ir aizliegt tādu videonovērošanas sistēmu pārdošanu, kuras ražojuši uzņēmumi, kas, iespējams, rada drošības riskus un ir saistīti ar cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā.
Kampaņas “Big Brother Watch” organizatoru vēstulē teikts, ka būtu jāaizliedz pārdot un/vai izmantot daļēji Ķīnas valstij piederošo videonovērošanas sistēmu ražotājus Hikvision un Dahua.
Abiem ražotājiem jau ir aizliegts tirgoties ASV gan drošības apsvērumu dēļ, gan saistībā ar iespējamiem pierādījumiem par to izmantošanu tā sauktajās “pāraudzināšanas” nometnēs Siņdzjanā, kur Ķīna tiek apsūdzēta par aptuveni 1 miljona uiguru aizturēšanu un pakļaušanu vardarbībai, spīdzināšanai un piespiedu sterilizācijai, norādīja kampaņas organizatori.
Starp Apvienotās Karalistes politiķiem, kuri ir iecerējuši parakstīt vēstuli, ir arī konservatīvie parlamenta deputāti Deivids Deiviss Deiviss, Stīvs Beikers, Damians Grīns un toriju kolēģis lords Betels. Sarakstā ir arī vadošie leiboristu cilvēktiesību pārstāvji baroneseses Čakrabarti un Kenedija, kā arī liberāldemokrātu līderis sers Eds Deivijs. Skotijas Nacionālo partiju pārstāv ārlietu pārstāvis Alyn Smith. Arī Zaļo deputāte Karolīna Lūkasa (Caroline Lucas) atbalstīja šo aicinājumu.
Kopumā 67 parlamentārieši paziņoja, ka “nosoda [Hikvision un Dahua] iesaistīšanos” tā dēvētajos “tehnoloģiju veicinātajos cilvēktiesību pārkāpumos Ķīnā”, un aicināja aizliegt šo tehnoloģiju pārdošanu vai izmantošanu Apvienotajā Karalistē. Viņi arī aicināja “veikt neatkarīgu valsts mēroga, iespēju, ētikas un mūsdienu videonovērošanas sistēmu ietekmes uz tiesībām pārbaudi”.