Starptautiskā krimināltiesa (International Criminal Court – ICC) otrdien paziņojusi par kiberuzbrukumu pēc tam, kad pagājušajā nedēļā atklāja, ka tās sistēmas ir uzlauztas.
“Pagājušās nedēļas beigās Starptautiskās krimināltiesas dienesti konstatēja anomālas darbības, kas ietekmēja tiesas informācijas sistēmas,” paziņoja ICC.
“Tika veikti tūlītēji pasākumi, lai reaģētu uz šo kiberdrošības incidentu un mazinātu tā ietekmi.”
ICC ziņo, ka pašlaik incidentu izmeklē ar Nīderlandes iestāžu palīdzību, jo Nīderlande ir ICC uzņēmējvalsts.
“Tiesa ir pateicīga Nīderlandei par lielisko sadarbību un tūlītējo reakciju un sniegto atbalstu saistībā ar šo incidentu,” vēsta ICC.
Starptautiskā krimināltiesa arī izklāstīja plānus pastiprināt centienus savas kiberdrošības aizsardzībā, tostarp paātrinātu mākoņtehnoloģiju ieviešanu.
Pašlaik nav pieejama informācija par kiberuzbrukuma raksturu un ietekmi uz ICC sistēmām, kā arī par to, vai uzbrucējiem ir izdevies piekļūt datiem vai failiem no ICC tīkla, vai tos no tā eksfiltrēt.
Tiesa tikai atklāja, ka tā turpina analizēt un mazināt šā incidenta ietekmi, koncentrējoties uz to, lai nodrošinātu, ka tiek turpināts tiesas pamatdarbs.
ICC ir starptautisks tribunāls, kas izmeklē un apsūdz smagākos noziegumus, kuri ietekmē starptautisko sabiedrību, tostarp kara noziegumus, genocīdu un noziegumus pret cilvēci.
Piemēram, 2023. gada martā Starptautiskā krimināltiesa izdeva orderi Krievijas diktatora Vladimira Putina arestam saistībā ar noziegumiem, kas saistīti ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.
Starptautiskā krimināltiesa tika izveidota 2002. gadā pēc tam, kad stājās spēkā Starptautiskās krimināltiesas Romas statūti. Kā arī 2023. gada martā tajā ir jau 123 dalībvalstis.