Pagājušajā nedēļā notikušais drošības tehnoloģiju samits jeb konference, kura vienuviet pulcēja gan vietējos, gan ārvalstu drošības nozares profesionāļus un topošos speciālistus, daudziem atstāja vielu pārdomām – vai viņu organizācija tiešām ir tik droša, kā sākotnēji šķiet, vai un cik lielā mērā ir nepieciešama drošības sistēmu uzlabošana, un vai šāda resursu optimizēšana organizācijai liks uzplaukt jaunā līmenī un nesīs peļņu ilgtermiņā?
Šogad “Nordic Sectech Summit 2023″ kopumā piedalījās ap 250 nozares pārstāvjiem, t.sk., 9 kolorīti lektori no Latvijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Francijas, Nīderlandes un Austrālijas. Pēc apmeklētāju atsauksmēm, lektori šogad ir bijuši īpaši spēcīgi un iedvesmojoši – tik raibu citu valstu pieredzi drošības automatizācijas jomā vēl neesot nācies dzirdēt, un tas viennozīmīgi ir atstājis paliekošu efektu. Arī iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus visiem lektoriem pēc pasākuma, paneļdiskusiju formā, bija zināma veida bonuss apmeklētājiem, jo jautājumu un atbilžu daļā daudzi smēlās vērtīgas atziņas, kuras vēlāk teicās integrēt savā ikdienā un darba procesu pārvaldībā. Viena no pasākuma apmeklētājām, – Kristiāna Timma no SIA “Rīgas Satiksme” atklāj, ka pasākums esot bijis ļoti labi noorganizēts, kā arī bija iespēja gūt daudz vērtīgu atziņu, izmantošanai ikdienas darba un drošības procesu optimizācijai.
Plānojot šī gada samitu, pirmajā mirklī lielākās bažas pasākuma organizatoriem radīja apmeklētāju iespējamais īpatsvars un viņu nenoteiktība, vai šī gada vienojošā un specifiskā samita pamattēma ”Organizācijas drošības automatizācija” atbilst viņu pašreizējām vajadzībām un attaisnos lolotās cerības. Taču par spīti sākotnējām bažām, apmeklētāji ieradās kuplā skaitā, un kā atzina lielākā auditorijas daļa, drošības procesu automatizācija un optimizācija tomēr ir praktiski ikviena ražošanas uzņēmuma tuvākā nākotne. Perspektīvas iegūt kvalitatīvu informāciju, piemērus no dzīves, kā arī ieteikumus par šo specifisko tēmu tieši no kaimiņvalstu un Ziemeļeiropas viedokļu līderiem, attaisnoja visu cerības.
Papildus paralēli pieredzes stāstiem uz Lielās skatuves bija iespējams apmeklēt arī jaunāko drošības tehnoloģiju izstādi, kurā piedalījās lielākie videonovērošanas un drošības sistēmu administrēšanas / pārvaldīšanas ražotāji no 12 valstīm. Šogad piedalījās arī Latvijā vēl maz zināmi ražotāji no Zviedrijas un Polijas, kuri labprāt dalījās savos iespaidos par Latviju, samita auditoriju un pasākumu kopumā.
Ida Rehnström no uzņēmuma Flasheye* dalās savā pieredzē un to, kāda bija konkrētā uzņēmuma motivācija piedalīties šajā konferencē, kā arī, kas bija vērtīgākais, ko viņi ieguva, būdami samita dalībnieku statusā: “Mēs vēlamies sadarboties ar ALTAS IT un saskatām potenciālu Baltijas valstu tirgū. Mums ir interesants produkts, bet ne tāds tīkls kā citiem drošības pakalpojumu sniedzējiem (jo mēs sākām darboties citā nozarē). Savukārt vērtīgākais, ko ieguvām, bija tikšanās ar galvenajiem šī tirgus dalībniekiem – integratoriem, pakalpojumu sniedzējiem, izplatītājiem. Liels paldies arī organizatoru komandai, kura lieliski izplānoja izstādes atrašanās vietu – tas bija labs sajaukums (red. piezīme – lielās skatuves un ražotāju atrašanās vienā telpā) un vērtīga informācijas ieguves vieta.”
Šī samita mērķis ir veicinot sadarbību un inovācijas, virzīt nozari uz priekšu un risināt digitālā laikmeta mainīgās problēmas, informējot par priekšrocībām un riskiem, pielietojot jaunākās tehnoloģijas drošības vajadzībām. Tādēļ, lai turpinātu iesākto – izglītot un apvienot drošības nozarē iesaistītos, arī nākamajā gadā plānots organizēt Nordic Sectech Summit. Tomēr, lai tas būtu vēl plašāks, ar zināšanām un pieredzi bagātāks, kā arī vēl daudzveidīgāks, jau sākot ar šī gada novembri, ALTAS IT aicina pieteikties Lielās skatuves runātājus, izstādes un praktisko demonstrējumu dalībniekus, kā arī potenciālos pasākuma atbalstītājus. Precīzs pasākuma norises datums vēl netiek izziņots, taču paredzams, ka tas būs nākamā gada oktobris. Jaunākajai informācijai iespējams sekot līdzi ALTAS IT sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram un LinkedIn.
Šogad samitu galvenokārt pārstāvēja Top500 uzņēmumu MID un TOP level lēmumu pieņēmēji, kā arī vadošo amatu pārstāvji no dažādām valsts organizācijām. Tas sniedz iespēju pasākuma laikā tīklot un iepazīties ar potenciālajiem klientiem. Ja arī Jums ir vīzija, kā kopā ar ALTAS IT iespējams sadarboties, lai šis nozares pasākums top vēl jaudīgāks, aizraujošāks un ar savu unikālo pievienoto vērtību, pieteikumus Nordic Sectech Summit 2024 lūgums sūtīt pasākuma organizatoriem uz e-pastu events@altas.lv
*Flasheye ir Zviedrijas uzņēmums, kas ražo LIDAR pārvaldības sistēmu. Tā ir metode, ar kuru nosaka attālumu, ar lāzeru uzrādot objektu vai virsmu, un mērot laiku, cik ilgi atstarotā gaisma atgriežas uztvērējā. Šajā gadījumā Flasheye izmanto 3D lāzerskenēšanu, kas ir īpaša 3-D skenēšanas un lāzerskenēšanas kombinācija. LIDAR pielieto sauszemes, gaisa un mobilajos lietojumos.