Pagājušajā nedēļā Rīgā norisinājās lielākais organizāciju drošībai veltītais pasākums Baltijas reģionā, kas vienuviet pulcēja gan vietējos, gan ārvalstu nozares profesionāļus, ekspertus un topošos speciālistus. “Tas, ka šogad interese varētu būt lielāka kā citus gadus, bija gaidāms, taču šādu atšķirību negaidījām,” gandarīti stāsta organizatori.
2024. gada Baltijas Drošības konferencē dalību vēlējās ņemt 2400 cilvēki, lai uz 2 lielajām skatuvēm klātienē redzētu un dzirdētu 17 ievērojamus organizāciju drošības viedokļu līderus un profesionāļus no 9 pasaules valstīm, kā arī apmeklētu daudzpusīgu izstādi, vērtīgas paneļdiskusijas un praktiskās darbnīcas. Nodalītās divu lielo skatuvju tematikas – “Krīžu vadība un drošība” un “Darba aizsardzība un ugunsdrošība” –,kā arī rūpīgi atlasītās vieslektoru tēmas, kas nosedz visas drošības apakšnozares, lielākā daļa viesu un dalībnieku min kā īpašu atšķirību no citām konferencēm ne vien Latvijā, bet visā pasaulē.
Kā viens no šī gada panākumiem atzīstams ļoti līdzīgā vietējo un ārzemju lektoru proporcija. Kamēr mītnes zemi Latviju konferencē pārstāvēja tādi nozares profesionāļi kā Dace Čivča no Circle-K, Egons Bušs no LMT, Lilija Breiva no AERONES, LR Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevs un VUGD priekšnieks pulkvedis Mārtiņš Baltmanis, tikmēr ārzemju headlaineru rindās bija gods klausīties, tādus ekspertus kā, ENSHPO prezidenti Mireya Rifá Fabregat no Spānijas, Samsung Electronics Europe direktoru Pfilip Lander no Lielbritānijas un Crisis Lab dibinātāju Kyle King no ASV.
2024. gada konference tika organizēta sadarbībā ar ģenerālsponsoru Samsung KNOX, sponsoru LMT un pasākuma organizatoru komandu no Drošības Profesionāļu asociācijas (turpmāk DPA), kam vēlreiz tiek izteikta pateicība par ieguldījumu nozares attīstībā un redzamībā. “Tehnoloģijas mainās un ietekmē mūs katru dienu. Piemēram, šodien mēs pievēršam lielu uzmanību mākslīgajam intelektam, kas joprojām ir jaunums, un mums ir jāmācās, kā to pareizi izmantot, lai sniegtu labumu mūsu dzīvei. Es ticu, ka tikai ar cilvēcisku pieeju un drošībai pietiekami veltītu uzmanību mēs varam radīt kaut ko pārsteidzošu. Aizraujošākie laiki vēl tikai priekšā!” noslēdzot prezentāciju, optimistisks bija Philip Lander.
Savukārt Ārkārtas situāciju eksperts Jānis Vanags savas sesijas noslēgumā izsludināja īpašu jaunumu topošajiem nozares speciālistiem. Proti, konferencē tika paziņots – Estonian Business School (EBS) ir pirmā universitāte Baltijas reģionā, kas MBA studentiem un uzņēmējiem nodrošinās mācības noturības un krīžu vadības jomā. Tās sāksies 2024. gada rudens semestrī Tallinā. Šī tēma aktualizējās pēc pandēmijas un nesenajiem ģeopolitiskajiem notikumiem, jo uzņēmējiem un publiskā sektora vadītājiem trūkst praktisku zināšanu, kā reāli rīkoties.
Bez jau ierastajām drošības pamatjomām, šogad tika uzsvērts akcents uz krīžu vadību un finanšu drošību. Tika akcentēti vairāki jautājumi, kas uzņēmumiem ir aktuāli tieši šim brīdim vai arī tuvākajā laikā bez to pārvaldības uzņēmums nespēs droši, efektīvi un ilgtspējīgi veikt savu darbību. Tāpat vairāki dalībnieki izteikuši atzinību, ka pievērsta uzmanība visā pasaulē būtiskajai ilgtspējas tēmai, piemēram, darba vides drošība nav atdalāma no ilgtspējas jautājumiem. Dalībnieks Henrijs Priedīte, darba vides aizsardzības profesionālis, dalās: “Ļoti novērtēju konferencē dzirdēto, ka organizācijas pašmērķis nav “0 negadījumu politika”, bet gan pastāvīgs darbs un aktivitātes, kas palīdz novērst vai mazināt nelaimes gadījumus darbā, tādā veidā uzturot un pilnveidojot organizācijas drošības kultūru.”
Vienlaikus šoreiz tika riskēts un pieļauts lielāks paneļdiskusiju dalībnieku skaits, jo interese bija tiešām liela. Taču risks attaisnojās – tas padarīja sesijas nedaudz garākas kā plānots, taču veidoja tiešām dzīvu un viedokļos atšķirīgu domu apmaiņu. “(..) tādas diskusijas palīdz nozarē strādājošajiem speciālistiem gan vērtēt riskus darba vidē, gan izmeklēt darba negadījumus, meklējot vairāk par vienu cēloņsakarību notikušajam,” papildina Henrijs Priedīte.
Papildus pieredzes stāstiem uz Lielās skatuves bija iespējams apmeklēt arī jaunāko drošības inovatoru un tehnoloģiju izstādi, kurā piedalījās lielākie uzņēmumi un ražotāji 100 stendos. Izstādītājiem šāda apmēra konferences ar profesionāļiem vienmēr ir lieliska platforma, kur tikties ar savas jomas ekspertiem un veidot jēgpilnus kontaktus. Vairāki no viņiem labprāt dalās iespaidos par samita auditoriju un pasākumu kopumā.
Ojars Briedis, Bosch Drošības sistēmas Pārdošanas un biznesa attīstības vadītājs: “Piedalīšanās konferencē bija lieliska iespēja, lai demonstrētu un informētu esošos un potenciālos sadarbības partnerus, un citus interesentus par Bosch risinājumiem un jaunumiem. Būtisks aspekts dalībai ir tīklošanās un iepazīšanās – klientiem un partneriem ir iespēja saņemt ātrāku atbalstu un ciešāku komunikāciju. Lieliska organizācija un saistošas tēmas ļāva pasākumā pulcēt nozares ekspertus, un mums bija iespēja apliecināt un demonstrēt arī savu klātbūtni šajā jomā.”
Kristaps Berķis, FN-SERVISS Valdes priekšsēdētājs: “Esam dalībnieki jau trešo gadu jeb no pirmā pasākuma. Savā ziņā uzskatām pat par pienākumu ņemt dalību gada lielākajā drošības nozares notikumā Baltijā. Mūsu misija ir veicināt drošību mājās, uzņēmumos un sabiedrībā, un kur vēl labāka vieta, kur satikt gandrīz visus drošības entuziastus, lai iepazīstinātu ar jaunumiem, inovācijām, satikt esošos un jaunus sadarbības partnerus. Ļoti daudz no pasākumā mācāmies arī mēs – jauni produkti, nozares profesionāļu viedokļi par attīstības tendencēm un daudz kas cits. Nedrīkst stāvēt uz vietas, jo tas ir vienādojams ar atpakaļgaitu, tāpēc mācāmies paši un izglītojam arī citus.”
Konferences organizatoru komanda un DPA Valdes priekšsēdētājs Artūrs Āmars dalās sajūtās: “Veidojot DPA, kā viens no mērķiem tika definēts “Nodrošināt drošības profesionāļu zināšanu pārnesi vietējā un starptautiskā mērogā”. Uzskatām, ka šis ir lieliski izdevies, un šāda pasākuma organizēšana un apmērs parāda, ka nozarei ir iespēja attīstīties un veidot vēl labāku savstarpējo sadarbību. Pasākums dod lielisku iespēju iepazīties gan ar ekspertu pieredzēm un viedokļiem, gan dažādiem inovatīviem drošības risinājumiem. Šis ir vienīgais tik plaša mēroga visaptverošās drošības pasākums Baltijā, un esam noskaņoti izplest šī titula ģeogrāfiskās robežas. Atbildot uz daudzu jautājumu – jā, protams, arī nākamajā gadā plānots organizēt Baltijas Drošības konferenci.“
Lai tā būtu vēl plašāka un daudzveidīgāka, jau sākot ar šī gada maiju, BSC aicina pieteikties Lielās skatuves runātājus, izstādes un WorkShop dalībniekus, kā arī potenciālos atbalstītājus. Ja arī Jums ir vīzija, kā ar BSC iespējams sadarboties, lai šis nozares pasākums top vēl jaudīgāks un ar savu unikālo pievienoto vērtību, pieteikumus BSC 2025 lūgums sūtīt pasākuma organizatoriem uz e-pastu events@balticsecurityconference.lv
Precīzs pasākuma norises datums vēl netiek izziņots, taču paredzams, ka tas būs nākamā gada aprīlis. Jaunākajai informācijai iespējams sekot līdzi BSC mājaslapā un sociālo tīklu kontos LinkedIn, Facebook, Instagram.