Ikgadējais Drošības tehnoloģiju samits, kā ierasts notiks Rīgā, Jaunās Teikas telpās š.g. 17. oktobrī. Šis drošības nozares atšķirīgais no citiem, bet sākumā šķietami līdzīgiem pasākumiem, pulcēs dažādu nozaru līderus, ekspertus, topošos speciālistus un entuziastus, lai iepazītos ar jaunākajiem sasniegumiem drošības tehnoloģiju jomā un tieši uz cilvēku vērstā drošības projektēšanas sfērā.
Šogad uz Galvenās skatuves sagaidāmas tādas kolorītas personības kā Kārlis Apalups (Akadēmiskās maģistra programmas “Organizācijas drošības vadība” direktors, Biznesa augstskola Turība; Drošības uzņēmumu grupas “ZEVS” vadītājs), Kaspars Rožkalns (UPB Nams valdes priekšsēdētājs), Ilza Jansone (Rīgas valstspilsētas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes Civilās aizsardzības nodaļas eksperte), Agate Ambulte (Rīgas Stradiņa universitātes Digitālās transformācijas mākslīgā intelekta vadītāja), Elviss Strazdiņš (Digitālās drošības centra dibinātājs un tehnoloģiju entuziasts), Uģis Uškāns (AAS BALTA Juridiskā īpašuma un garantiju risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs) u.c.
Katrs no lektoriem nosegs šogad aktuālas tēmas, kas skar kā fizisku, tā juridisku personu ikdienas darbu un ir saistāmas ar praktiski ikvienu uzņēmējdarbības jomu, jo galvenās skatuves runātāji dalīsies atziņās par kiberdrošību un datu aizsardzību; kas jāzina, par šodienas riskiem un kā rīkoties draudu gadījumā; kādas ir apdrošinātāju gūtās mācības no reāliem zaudējumiem; kā vadīt riskus uz rezultātu vērstā projektēšanā un būvniecībā; kā pareizi stratēģiski ieviest mākslīgo intelektu savā organizācijā un kādi šķēršļi un izaicinājumi var būt tā pakāpeniskā virzīšanā; un protams, tiks runāts arī par katra uzņēmēja šī gada Ahileja papēdi: kā pielāgot rudenī gaidāmās NIS2 direktīvas ieviešanu savās drošības tehnoloģijās.
Pēc lektoru uzstāšanās, apmeklētāji viennozīmīgi var gaidīt saistošas diskusijas, jo uz skatuves notiks paneļdiskusija, kuru laikā ikvienam samita dalībniekam tiks sniegta iespēja paust savu tā brīža problēmsituāciju drošības jomā, uz kuru saņems iespējamo risinājumu piedāvājumus no ekspertiem, kuri uzstājās dienas pirmajā daļā. Tā ir lieliska un unikāla iespēja bez maksas klātienē rast atbildes uz radušos sarežģījumu, kā arī dzirdēt citu klātesošo pieredzi un mācīties no citu nevēlamajām situācijām, apspriežot aktuālas problēmas, ar kurām uzņēmumi saskaras šodien. Šo diskusiju mērķis ir sniegt praktiskus risinājumus – no datu aizsardzības pārkāpumiem līdz privātuma problēmām.
“Apdrošinātāja ikdienā, saskaroties ar reāliem negadījumiem, redzu, kas ir vai nav nostrādājis, lai novērstu negadījumu vai mazinātu tā sekas. Secinu, ka vislabāk pasargāti ir tie uzņēmumi, par kuru drošību rūpējas cilvēks sadarbībā ar tehnoloģijām. Samitā pastāstīšu sīkāk par mācībām no apdrošinātāja pieredzes, kuras var palīdzēt uzņēmējiem izvairīties no ievērojamiem zaudējumiem un arī padarīt apdrošināšanu pieejamāku. Būs interesanti arī dzirdēt, kādi ir aktuālie drošības risinājumi un izaicinājumi pārējo lektoru skatījumā,” secina Uģis Uškāns, AAS BALTA Juridiskā īpašuma un garantiju risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.
Savukārt dienas otrajā pusē notiks visai praktiskas darbnīcas jeb workshops, kasdalībniekiem sniegs iespēju pārbaudīt savas zināšanas un prasmes. Piecu darbnīcu tēmas ietvers draudu atklāšanu, šifrēšanu un drošas kodēšanas praksi, ka arī būs iespēja fiziski pārbaudīt dažādu drošības tehnoloģiju izturību reālos apstākļos.
Piemēram, vienā no darbnīcām, kurā būs iespēja satikt ētiskos hakerus, apmeklētāji dosies kibernoziedziniekiem pa pēdām, kuru laikā apskatīs izspiedējvīrusu pilno darbības ciklu. Konkrētās darbnīcas ietvaros tiks parādītas dažādas kibernoziedzinieku grupas, atklātas izplatītākās datu zādzības metodes un ko ar nozagtajiem datiem iespējams izdarīt tālāk. Papildus tiks apskatītas tumšā tīmekļa datu tirdzniecības aizkulises, izspiedējvīrusu darbinieku komanda. Kā arī tiks sniegtas rekomendācijas, kā uzņēmumu un tā darbiniekus pasargāt un, kur vērsties pēc palīdzības.
Lai arī šķietami līdzīgi nozares pasākumi notiek vairākas reizes gadā, šis drošības tehnoloģiju samits ir vērsts tieši uz piesaistīto ekspertu un apmeklētāju savstarpēju viedokļu apmaiņu, kā arī uz vērtīgas tā brīža aktuālas informācijas un praktisku iemaņu apguvi vienas dienas ietvaros. Iespēja klātienē sazināties gan ar vadošo drošības tehnoloģiju ražotājiem, gan ar vietējo uzņēmumu un organizāciju dažādu līmeņu vadītājiem vienuviet, ir vērtīgs ilgtermiņa ieguldījums.
Ņemot vērā, ka šogad nav plānots pasākumu straumēt tiešsaistē, lūdzam ikvienu drošības jomā strādājošo, kuram ir tuvas lektoru tēmas un viņu pieredzes stāsti, reģistrēties samitam bez maksas jau šodien, jo klātienes apmeklētāju skaits ir ierobežots.
Reģistrāciju iespējams veikt pāris soļos samita mājaslapā: https://www.nordicsectechsummit.eu/lv_LV/registration