Londonas Karaļa koledžas Politikas institūta (King’s College London) veiktajā pētījumā, kas sagatavots raidorganizācijām BBC Panorama un BBC Radio 4, atklāts, ka katrs piektais Apvienotās Karalistes iedzīvotājs uzskata, ka teroraktos cietušie Apvienotajā Karalistē nesaka patiesību par to, kas ar viņiem noticis.
Četri no pieciem cilvēkiem uzskata, ka pēdējos gados Apvienotajā Karalistē ir notikuši teroristu uzbrukumi, un trešdaļa apgalvo, ka netic, ka oficiālais stāsts ir atklājis visu patiesību.
Viens no septiņiem cilvēkiem apgalvoja, ka Mančestras arēnā notikušajā uzbrukumā atradās “krīzes aktieri”, kas izlikās, ka ir nogalināti, bet cilvēki patiesībā netika ievainoti vai nogalināti. Viens no astoņiem cilvēkiem apgalvo, ka 7. jūlija uzbrukumi, iespējams, bija tikai izlikšanās.
Turklāt viens no sešiem cilvēkiem uzskata, ka uzbrukumi patiešām notika, bet tos neveica teroristi.
Plaši izplatīts ir arī uzskats, ka informācija par šiem uzbrukumiem tiek noklusēta, un ceturtā daļa cilvēku apgalvo, ka populārākie plašsaziņas līdzekļi un valdības amatpersonas ir iesaistītas sazvērestībā, lai noklusētu svarīgu informāciju par uzbrukumu Mančestras arēnā.
Runājot par ASV, ceturtā daļa iedzīvotāju Apvienotajā Karalistē apgalvo, ka daži ASV valdības pārstāvji palīdzēja vai neapturēja 11. septembra uzbrukumus, jo vēlējās uzsākt karu Irākā, un katrs sestais iedzīvotājs uzskata, ka vismaz dažas no šaušanām skolās ASV ir bijušas izdomātas.
Ticība sazvērestības teorijām ir biežāk izplatīta gados jaunāku cilvēku vidū un to cilvēku vidū, kuri lielāko daļu ziņu iegūst no sociālajiem plašsaziņas līdzekļiem.
Katrs ceturtais cilvēks vecumā no 18 līdz 34 gadiem uzskata, ka 7. jūlija uzbrukumi bija izdomājums, bet tikai 4 % cilvēku, kas vecāki par 65 gadiem, uzskata, ka tie bija izdomājumi.
Tika arī konstatēts, ka vīrieši divreiz biežāk nekā sievietes apgalvo, ka uzbrukums Mančestras arēnā, iespējams, bija izdomājums.
Londonas Karaliskās koledžas Politikas institūta direktors profesors Bobijs Dafijs (Bobby Duffy) teica: “ievērojama Apvienotās Karalistes sabiedrības daļa apgalvo, ka tic nesaprātīgām sazvērestības teorijām par teroraktiem. Kopumā aptuveni 1 no 11 Apvienotās Karalistes iedzīvotājiem ietilpst grupā, kuru var klasificēt kā stingri ticīgu šādām sazvērestībām. Aptuveni 4 no 10 uzskata, ka ir tik daudz pretrunīgu liecību, ka ir grūti saprast, kam ticēt, un aptuveni 3 no 10 netic, ka par šiem incidentiem tiek stāstīta visa patiesība.”
“Ir skaidras pazīmes, kas raksturo tos, kuri no šīm aizdomām pāriet konspirācijā, – visbiežāk konspirācijām tic jaunāki cilvēki, tie, kuri daudz informācijas iegūst no sociālajiem medijiem un ziņojumapmaiņas platformām, un tie, kuri ir atsvešināti no galvenās politiskās kustības. Protams, tas nenozīmē, ka sociālo plašsaziņas līdzekļu lietošana izraisa šos uzskatus, nevis piesaista tos, kas jau ir uzņēmīgi, vai ka ir viegls uzdevums apkarot sazvērestību izplatīšanu vai kurināšanu. Taču tā ir būtiska un aizvien pieaugoša problēma, ar kuru valdībām un platformām ir jānodarbojas.”