Polijas parlamenta apakšpalāta trešdienas vakarā pieņēma rezolūciju, kurā Krievija tika atzīta par terorisma atbalstošu valsti.
Valdību atbalstošā vairākuma deputāti atbalstīja rezolūcijas projektu, ziņo “Ukrinform” korespondents.
“Polijas Seims atzīst Krievijas Federāciju par terorisma sponsorvalsti, kas izmanto terorisma instrumentus,” teikts rezolūcijā.
Tajā uzsvērts, ka Krievija sistemātiski pārkāpj cilvēktiesības, starptautiskās tiesības, ANO noteikumus un virkni citu starptautisko saistību, īsteno agresiju citu valstu teritorijā, kara noziegumus un genocīdu, kā arī veic naidīgas ekonomiska rakstura darbības, jo īpaši enerģētikas jomā. Tiek uzsvērts, ka robežu maiņa ar spēku ir noziegums pret mieru.
“Terora veidi, ko Krievija izmanto pret Ukrainas pilsoņiem, ir noziegumi pret cilvēci un genocīds,” uzsvērts dokumentā.
Tajā vērsta uzmanība uz to, ka Krievijas bruņotie spēki veic teroristiskus uzbrukumus Ukrainā, masveida nāvessodus, nolaupīšanas un spīdzināšanu; bērni tiek šķirti no ģimenēm, lai tos rusificētu; Ukrainas pilsoņi tiek piespiedu kārtā mobilizēti Krievijas armijā; tiek izlaupīta ukraiņu manta. Tiek pievērsta uzmanība tam, ka Krievija pārkāpj Ženēvas konvenciju par izturēšanos pret karagūstekņiem.
Polijas Seims uzsver, ka, bloķējot jūras ostas un saziņu ar Ukrainu pa jūru, Krievija nodarbojas ar jūras pirātismu.
“Dedzinot un izlaupot Ukrainas zemes, ilgstoši neļaujot Ukrainai eksportēt lauksaimniecības produktus, Krievija radīja bada draudus daudzām Āfrikas un Āzijas valstīm,” teikts rezolūcijā. Tajā piebilsts, ka Krievija izmanto Ukrainas atomelektrostacijas, lai šantažētu ukraiņus un starptautisko sabiedrību.
Rezolūcija tika pieņemta ar valdošās partijas “Likums un taisnīgums” (PiS) balsīm. Neviena no opozīcijas frakcijām nebalsoja, lai gan tas nenozīmē, ka tās ir pret Krievijas atzīšanu par teroristisku valsti. Lielākā daļa no tām nolēma nebalsot sakarā ar PiS grozījumu rezolūcijā par atbildības uzlikšanu Krievijai par lidmašīnas MH17 notriekšanu 2014. gada jūlijā virs okupētās Ukrainas teritorijas un lidmašīnas, kurā atradās toreizējais prezidents Lehs Kačiņskis, notriekšanu 2010. gada aprīlī pie Smoļenskas. Kā zināms, Polijā valdošā partija PiS uzskata, ka opozīcija kopā ar krieviem ir atbildīga par Smoļenskas katastrofu.