Uzņēmumam Google nāksies atlikt sava mākslīgā intelekta (MI) tērzēšanas robota Bard darbības uzsākšanu Eiropas Savienībā pēc tam, kad galvenais datu regulators pauda bažas par konfidencialitāti.
Īrijas Datu aizsardzības komisija otrdien paziņoja, ka tehnoloģiju gigants līdz šim nav sniedzis pietiekamu informāciju par to, kā tā ģeneratīvais MI rīks aizsargā eiropiešu privātumu, lai pamatotu tā palaišanu ES.
Dublinā bāzētā iestāde ir Google galvenā Eiropas datu uzraudzītāja, saskaņā ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu (GDPR).
“Google nesen informēja Datu aizsardzības komisāra biroju par savu nodomu šonedēļ uzsākt Bard darbību ES,” teica komisāra vietnieks Greiems Doils.
“Uzraudzības iestādei šajā brīdī nebija ne detalizētas instruktāžas, ne arī datu aizsardzības ietekmes novērtējuma vai jebkādas apliecinošas dokumentācijas.”
Īrijas regulators paziņoja, ka ir lūdzis un gaida, lai uzņēmums steidzami sniedz detalizētu novērtējumu un atbildes uz papildu jautājumiem par to, kā Bard ievēro ES datu aizsardzības noteikumus.
“Šonedēļ Bard nesāks darbu,” teica Doils.
Šo jautājumu nepārtraukti izskata Īrijas regulators, kas, cik ātri vien iespējams dalīsies informācijā ar citām Eiropas datu aģentūrām.
MI sacensību apstākļos, Google kopš marta ir izplatījis savu konkurentu OpenAI ChatGPT un Microsoft Bing Chat 180 valstīs, tostarp ASV un Apvienotajā Karalistē. Taču tehnoloģiju uzņēmums līdz šim ir atturējies no ES valstīm, kurās spēcīgi privātuma regulatori jau iepriekš ir vērsušies pret ģeneratīvās MI sensāciju ChatGPT par iespējami nepareizu cilvēku datu apstrādi un juridiskā pamata trūkumu algoritma darbībai saskaņā ar GDPR.
“Maijā mēs paziņojām, ka vēlamies padarīt Bard plašāk pieejamu, tostarp Eiropas Savienībā un, ka to darīsim atbildīgi, sadarbojoties ar ekspertiem, regulatoriem un politikas veidotājiem,” sacīja Google pārstāvis. “Šī procesa ietvaros esam runājuši ar privātuma regulatoriem, lai atbildētu uz viņu jautājumiem un uzklausītu atsauksmes.”
Martā ChatGPT tika uz laiku aizliegts Itālijā. Vairākas Eiropas privātuma aizsardzības iestādes Itālijā, Vācijā un Spānijā ir sākušas izmeklēt šo MI rīku. Eiropas regulatoru tīkls – Eiropas Datu aizsardzības kolēģija – ir izveidojis darba grupu, lai to izvērtētu.