Saskaņā ar ISACA datiem, vairāk nekā puse Eiropas datu aizsardzības speciālistu uzskata, ka 2025. gadā budžets samazināsies. Līdzīga daļa sagaida, ka tehniskajām (tie, kas nodrošina tehnisku datu aizsardzības nodrošināšanu) datu aizsardzības komandām joprojām trūks darbinieku.
Globālā IT profesionāļu asociācija – ISACA, aptaujāja 351 Eiropas biedru, kas strādā datu aizsardzības un privātuma jomā, lai labāk izprastu problēmas, ar kurām saskaras šī nozare.
Ziņojumā “Privātuma stāvoklis 2025. gadā” atklāts, ka nozares profesionāļi kļūst arvien pesimistiskāki.
Papildus tam, 54% respondentu sagaida budžeta samazinājumu turpmākajos 12 mēnešos, bet gandrīz puse (45%) apgalvoja, ka viņu organizācijas privātuma budžets ir nepietiekami finansēts, salīdzinot ar 41% respondentu iepriekšējā gadā.
Turklāt to respondentu īpatsvars, kuri apgalvo, ka viņu tehniskajās privātuma aizsardzības komandās trūkst darbinieku, šajā pašā laika posmā gandrīz nemainījās – no 53% līdz 52%.
Šķiet, ka šīs resursu problēmas negatīvi ietekmē drošību un atbilstību: mazāk nekā divas piektdaļas (38%) Eiropas profesionāļu apgalvo, ka ir pārliecināti par savas organizācijas spēju aizsargāt sensitīvus datus. Tikai ceturtā daļa (24%) apgalvoja, ka vienmēr īsteno integrētu privātuma aizsardzību, kā to iesaka Vispārīgā datu aizsardzības regula (GDPR / VDAR).
ISACA globālās stratēģijas direktors Kriss Dimitriadis (Chris Dimitriadis) apgalvoja, ka, tā kā privātums kļūst aizvien svarīgāks biznesa operācijām, pieaug arī spiediens, kas saistīts ar šo pienākumu veikšanu.
“Divas trešdaļas (66%) no aptaujātajiem Eiropas speciālistiem, kas strādā privātuma jomā, apgalvoja, ka viņu darbs šobrīd ir stresaināks nekā pirms pieciem gadiem,” viņš piebilda. “Šo situāciju vēl vairāk saasina tas, ka finansējums joprojām ir nepietiekams. Lai gan uzņēmumi, iespējams, gūst īstermiņa finansiālu labumu, tie pakļauj sevi ilgtermiņa riskam.”
ISACA norāda, ka galvenie nozares profesionāļu stresa pieauguma avoti ir atbilstības problēmas, resursu trūkums un tehnoloģiju inovācijas.
Plaša mēroga prasmju trūkums
Ziņojumā atklājās, ka lielākie prasmju trūkumi ir šādi:
- Pieredze ar dažāda veida tehnoloģijām un/vai lietojumprogrammām (62%).
- Tehniskās zināšanas (49%)
- IT darbības zināšanas (45%)
Tajā apgalvots, ka aptuveni puse (47 %) Eiropas organizāciju tagad piedāvā privātuma mācības darbiniekiem, kas nav privātuma speciālisti, lai mazinātu prasmju trūkumu.
Gandrīz trīs ceturtdaļas (73 %) respondentu norādīja, ka visgrūtāk ir pieņemt darbā eksperta līmeņa privātuma speciālistus. Tomēr viņu zināšanas ir svarīgākas nekā jebkad agrāk: tikai 28 % organizāciju apgalvoja, ka viņiem ir viegli izprast savus privātuma pienākumus.