“Huawei” pēdējos gados ir piedzīvojuši vairākas apsūdzības, tostarp par sadarbību ar Ķīnas izlūkdienestiem. Jau vairākus gadus ASV valdība ir uzsvērusi, ka Huawei produktu izmantošana rada draudus nacionālajai drošībai. Huawei vienmēr centies šīs apsūdzības raksturot kā “bezpierādījumu”, taču nesena Bloomberg izmeklēšana atklājusi pierādījumus šīm apsūdzībām.
Austrālijas telekomunikāciju izspiegošana
Desmit gadus vecā Austrālijas telekomunikācijas operatoru izspiegošana, kas saistīta ar Huawei, jau ilgstoši bijusi garajā ASV valdības sarakstā, kad runa ir par drošības apdraudējumiem no Huawei. Nesen Bloomberg pamanīja, ka jau ir pierādījumi, kas pieliks punktu šai lietai.
Jau 2012. gadā Austrālijas amatpersonas ziņoja ASV varas iestādēm, ka ir pamanījušas pazīmes, kas liecina par iespējamu ielaušanos viņu telekomunikāciju sistēmās. Tas viss sākās ar ļaunprātīgu kodu, kas atradās Huawei programmatūras atjauninājumā.
Šo gadu laikā nacionālās drošības amatpersonas sarīkojušas vairākas tikšanās par šo slepeno Austrālijas telekomunikāciju ielaušanos. Saskaņā ar aģentūru sniegto informāciju Huawei bija galvenais instruments, ko Ķīnas spiegi izmantoja savu slepeno darbību veikšanai.
Amatpersonas norādīja, ka, neraugoties uz atjauninājuma “leģitīmo” izskatu, ļaunprātīgais kods darbojas kā digitāls noklausīšanās rīks, kas tiek izmantots, lai ierakstītu visu komunikāciju, kas notiek Austrālijas telekomunikācijās.
Izlūkdienesti Austrālijā ir pieņēmuši, ka Ķīnas spiegu grupas ir iefiltrējušās sistēmās, neraugoties uz Huawei tehniķu iejaukšanos. Attiecībā uz šo notikumu sešas ASV amatpersonas apstiprināja, ka šis uzbrukums ir salīdzināms ar to, kas notika 2020. gadā.