Lielbritānijas digitālās jomas sekretāre Nadīna Dorisa (Nadine Dorries) uzsāks debates par jaunu tiesību aktu, lai stiprinātu iedzīvotāju viedtālruņu, televizoru, skaļruņu, rūteru un digitālo ierīču kiberaizsardzību.
Noklusējuma paroļu gals
Likums noteiks jaunas kiberdrošības prasības ražotājiem un pārdevējiem to plaša patēriņa tehnoloģiju produktiem, kurus var pieslēgt internetam vai citām ierīcēm. Saskaņā ar likumprojektu tiks aizliegtas viegli uzminamas noklusējuma paroles, kas ieprogrammētas digitālajās ierīcēs un ir viegls mērķis kibernoziedzniekiem.
Atjauninājumu un ievainojamību atklāšana
Ražotājiem būs jābūt pārredzamākiem attiecībā uz klientiem par to, cik ilgi produkti saņems drošības atjauninājumus savienojamiem produktiem, un būs jāizveido labāka publiskošanas sistēma ziņošanai par šajos produktos atklātajām ievainojamībām.
Dorisa sacīja: “Neatkarīgi no tā, vai tas ir jūsu tālrunis, viedais skaļrunis vai fitnesa trenažieris, ir ļoti svarīgi, lai šīs ierīces būtu drošas pret kibernoziedzniekiem. Katram produktam mūsu veikalu plauktos ir jāatbilst visdažādākajām minimālajām prasībām, piemēram, ugunsdrošībai vai aizrīšanās drošībai, un tas nav citādi arī digitālajā laikmetā, kad produkti tagad var radīt kiberdrošības risku. Mēs pieņemam tiesību aktus, lai aizsargātu cilvēkus visā Apvienotajā Karalistē un sekotu līdzi tehnoloģijām, jo tās pārveido mūsu ikdienas dzīvi.”
Likumprojekts attiecas uz “savienojamiem” produktiem. Tas ietver visas ierīces, kas var piekļūt internetam, piemēram, viedtālruņus, viedtelevīzijas, spēļu konsoles, drošības kameras un signalizācijas sistēmas, viedās rotaļlietas un bērnu monitorus, viedos mājas centrmezglus un balss palīgus, kā arī viedās sadzīves ierīces, piemēram, veļas mazgājamās mašīnas un ledusskapjus.
Tas attiecas arī uz produktiem, kas var pieslēgties vairākām citām ierīcēm, bet ne tieši internetam. Piemēram, viedās spuldzes, viedie termostati un valkājami fitnesa pulksteņi.